28 Mart 2016 Pazartesi

Volkan'la Şampiyon Olacaksak, Olmayalımİsveç milli maçı sonrası medyadaki "Volkan Demirel milli takıma alınsın"  gizli kampanyasını gördükten sonra bloga bu konuda bir şeyler karalamak aklımdan geçerken, Hıncal Uluç'un aşağıdaki yazısına denk geldim. Hıncal eski topraktır, medyada  yeri sağlamdır bu sebeple düşündüklerini rahatça söyleyebildiği için kamuoyunun hisslerini dökmüş kağıda... Buyurun okuyun, ne kadara haklı değil mi yazdıklarında Hıncal Uluç... "Türkiye eğer Volkan'la Avrupa Şampiyonu olacaksa olmasın" öyle değil mi?


Başta Rıdvan Dilmen, medyamızda bir Volkan Demirel pazarlaması başladı ki, aklım almıyor.. Rıdvan milli maçı anında yorumlarken bile, harika bir kurtarış yapan Volkan Babacan'ı eleştirdi.. "Topu yanlış yere yumrukladı" diye.. Çünkü aklında "Bir hata yaptı çocuk. Fatih Terim ağabeylik yapıp, affetmeli" diye başını çektiği "Volkan Demirel" kampanyası var..
Türkiye eğer Volkan'la Avrupa Şampiyonu olacaksa olmasın!..
Bazı değerler o kadar önemlidir.. Türk gencinin önüne konacak örnekler ise, hem de nasıl önemlidir..
Türkiye yüzde beşlere inmiş şansı ile sahada ısınıyor. O maçta tek puan kaybederse, her şey bitecek. Öyle kritik bir maç ve başlamasına 15 dakika kala o takımın kalecisi tribünlerde aleyhine tezahürat yapılmasına kızdığı iddiası ile, sadece sahayı değil, stadı da terk ediyor.. Çekiyor ve gidiyor.. Kimi neyi, hangi kutsallığı satıp gittiğine bakmadan..
En kritik maçtan 15 dakika önce, kalecin gidiyor. Kendinizi o takımın oyuncularının yerine koyun, ne hale gelirsiniz.
Daha acısı.. Daha sonra stat kameraları inceleniyor. Öyle bir tezahürat yok. Volkan bir kişiyi gösterip mahkemeye veriyor. O da fos çıkıyor.. Yani ortada sadece bir kapris, bir şov ve orası Ali Sami Yen Arenası ya, Galatasaray seyircisini aşağılama çabası var..
Volkan çekip gidiyor. Yerine gelen Volkan Babacan ve takım, geri kalan maçlarda öyle harikalar yaratıyor ki, play off için yüzde 5 şansı kalmış takım, Fransa'ya hem de "Doğrudan" gitme hakkını kazanıyor..
..Ve işte o zaman, Milli Takım Kaçağı hiç sıkılmadan ortaya çıkıyor. "Fransa'da oynamak istiyorum" diyor..
Savaştan kaçacaksın. Sonra kazananların önüne geçip Fransa keyfi, Fransa şovu yapacaksın öyle mi?.
Hadi senin ayıbını unutalım.. (Milli davadan kaçmak nasıl unutulur o ayrı ya..) Hadi unutalım..
Peki oraya gitmeyi aslanlar gibi savaşarak hak edenleri nasıl harcayıp, yerlerine seni koyalım, "Kaçak?."
Rıdvan Dilmen ve arkasındakiler bu soruma cevap versinler..
Ve de milyonlarca Türk gencine desinler ki..
"Bu ülkeyi, bu insanı, bu formayı bırakıp kaçmak yanlıştır ama, merak etmeyin.. Bir "Ağbi" çıkar sizi affeder!..

1 yorum:

Adsız dedi ki...


Ayni seyleri 'onu cekme bunu cek' diyen, mafya bozmasi Fatih Terim icin de soyleyebilirse(niz) saygi duyarim... ama su haliyle tamamen fanatik bi yaklasim...

Blog Widget by LinkWithin