13 Eylül 2010 Pazartesi

Gökhan Yavuz ve Raşit Ak


Kanat Atkaya, Galatasaray'ın yeni stadının yapımı sırasında kanalizasyon kazımında hayatını kaybeden iki işçi olan Gökhan Yavuz ve Raşit Ak'ın adlarının yaşatılması için bir kampanya başlatmış ve demiş ki, yeni staddaki kapılara "Galatasaray nice bayramlar yaşasın diye, bir bayram günü hayatını kaybeden" işçilerin adı verilsin. Bülent Timurlenk ise daha da ileriye giderek Galatasaray Eğitim Vakfının bu kişilerin çocuklarına burs vermesini, açılıştan elde edilecek gelirin de Gökhan ve Raşit'in ailelerine bağışlanmasını belirtmiş... Eski Açık tribüne Alpaslan Dikmen ismini vermeyen yönetimin bu tekliflere olumlu yanaşacağını sanmamakla birlikte, yine de Kanat Atkaya ve Bülent Timurlenk'e katılıyor ve bu kampanyalar için ultras/Movement blog olarak elimizden gelecek her türlü desteği vermeye de hazır olduğumuzu bildiriyorum...


Seyrantepe'ye isimlerini verin
Gökhan Yavuz 30 yaşındaydı, Raşit Ek ise 20. Bayram günü öldüler. G.Saray’ın stadı için öldüler. G.Saray’ın boynunun borcudur bu iki işçi kardeşin adlarını yaşatmak.
GÖKHAN Yavuz 30 yaşındaydı. Raşit Ek 20 yaşındaydı.Bir bayram günü, akşam üzeri, Galatasaray’ın Seyrantepe’deki yeni stadı için kanalizasyon kazısı yaparken öldüler. Bayram günü öldüler. Galatasaray’ın stadı için öldüler.
Gökhan ve Raşit, Galatasaray nice bayramlar yaşasın diye, bir bayram günü öldüler. Galatasaray’ın boynunun borcudur bu iki işçi kardeşin adlarını yaşatmak.
Haber ulaştığında içim daraldı, ruhum karardı.
Zayiat olmasınlar
Twitter’a not düştüm “Adları keşke yeni stadın iki kapısına verilse. Gücümüz yeter mi, deneyelim mi?”Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Karşıyakalısı... Takım tutanı tutmayanı “Deneyelim, yanındayız” dedi... Deniz Ülke Arıboğan, Ali Atıf Bir, Bülent Timurlenk, Bener Onar gibi eli medyada kalem tutanı, spor seveni ve sevmeyeni “Yürü” dediler. Gökhan Yavuz ve Raşit Ek bir bayram günü, kanalizasyon kazısı yaparken Galatasaray’ın yeni stadı için öldüler. Büyük inşaatlar için normal kabul edilen zayiat olarak, bir küçük haber haber olarak düşmesinler tarih toprağına.
İsimleri iki kapıya verilsin.
Mutlulukla analım
Mutlulukta, kederde analım iki kardeşimizi. Zor mudur?
Yetki mi gerekir?
İkna mı gerekir?
Kampanya mı gerekir?
Öldü arkadaşlar bir kanalizasyon kazısında; vicdan gerekir. Haydi Galatasaray, yaşat adlarını, üzme bizi...
Raşit 20 yaşındaydı, Gökhan 30...
Bir bayram günü öldüler.
Daha lafa gerek var mı? / KANAT ATKAYA

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bu yönetimi zerre kadar sevmesem de rahmetli Alpaslan Dikmen adının eski açık tribüne vermemelerinin kararının doğru olduğunu düşünüyorum...kendisinin kulubümüze ve tribünlere büyük emeği geçmiştir ancak ondan önce gelen isimler olduğunun kabul etmemiz lazım bence...

Blog Widget by LinkWithin