14 Mayıs 2010 Cuma

Bizim Oyunumuz Bizim ZamanımızFutbol maçlarının oynanacağı günlerin ve başlama saatlerinin yayıncı kuruluşların isteğine göre ayarlanmasına karşı çıkan Avrupa Futbol Taraftarlar Birliği, kıtadaki bütün taraftar oluşumlarına bir çağrı yaparak bu uygulamaya karşı durmak adına bir araya gelinmesini istedi. 30 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında katılım sağlanacak olan organizasyonun İngilizce metni burada, Türkçe çevirisi de karşı grubunundan:

"Futbol müsabakalarının Pazartesi günleri saat 21:00'de ya da Salı günleri saat 17:30'da oynanmasından Memnunmusunuz? Takımınızı desteklemek için çoğu kez hafta içi iş yerinizden izin almak zorunda kaldınızmı? Organize ettiğiniz deplasmanları son anda maç saatleri değiştiğinden dolayı iptal ettiğiniz oldumu? Maçların 5 ayrı saate başlamasını istiyormusunuz?

Tribüncüler sürekli bu zorluklarla karşılaşıyorlar ve gün geçtikçe takımlarına destek verememe hale geldiler.Modern futbol adı altında uygulamaya koyulan yeni maç başlama saatleri,taraftarlara göre değil Televizyon kuruluşlarının isteği doğrultusunda gerçekleşiyor.

Yayıncı kuruluşları büyük paralar ödeyerek Kulüpler ile yaptıkları anlaşmalar sayesinde tüm Avrupa'da maç günleri ve saatlerini kendi yayın akışlarına göre yapılmasını başardılar.Müsabakalar çoğu ülkelerde hafta içine yayılıyor.Bu maçların başlangıç saatleri öyle bir zamana getiriliyor ki,taraftarları statlara gitmelerini imkansız hale getiriyor."

Bu eyleme katılmak için de buraya tıklayıp ve desteklediğiniz takımın adı, grubunuzun adı, e-mail adresiniz ve web sitenizin linkini yazarak info@footballsupporterseurope.org adresine mail atmanız yeterli...

Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin