28 Şubat 2011 Pazartesi

Birlik Çağrısı//Engelsiz Aslanlar

Yönetim kendi derdine düşmüş, kongre-koltuk-seçim kavgasındayken, esas ilgilenmeleri gereken tarafları bir kenara atmış durumdalar. Futbol takımına Hagi'yi getirdiler, günahı sevabı hocanın üzerine attılar, o branşı bıraktılar, basketbol zaten Oktay Hocanın şahsi gayretleriyle bir yere gidiyor, kız basket bir iyi bir kötü, Catchings'i getir kazan, yoksa işler sıkıntıdayken, esas sorun Engelsiz Aslanlarda yaşanıyor. FCN Blogtan aşağıdaki yazıyı okuduk, sesimizi duyurmak adına blogta da paylaşalım dedik... Umarım bir katkımız olur da sorunlar çözülür...


Onlar Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı takımı. Onlar Türkiye'nin tüm branşlarda sahip olduğu en büyük kupanın sahibi. Onlar Türkiye adını oynadıkları her uluslararası müsabakalarda zirveye çıkartanlar. Onlar Galatasaray'a kulüp tarihinin en büyük başarılarını yaşatanlar... Onlar engel tanımayan, engellere baş kaldıranlar. Onlar Engelsiz Aslanlar ! Hepiniz tanıyorsunuz onları, hepiniz gurur duyuyorsunuz onlarla. İnanılmaz sıkıntı çekmelerine rağmen yine de her kulvarda zaferlere yürüyorlar, şampiyonluğa yürüyorlar! Kurulduğu günden bu günlere gelirken kimseye boğun eğmeyen, tüm cümle aleme kafa tutan bir takımdan bahsediyorum.

Galatasaray kulüp tarihinin en başarılı takımı Engelsiz Aslanlar, şu sıralar bir çok sorunla boğuşuyor. Hayatlarındaki engeller yetmiyormuşcasına birde kulüp tarafından sorunlar mevcut. Sorunları madde madde aşağıda listeleyeceğiz ama öncesinde bu sorunların nasıl çözüleceğini belirtelim. Bizi takip eden tüm taraftarlarımızın yapması gereken bazı şeyler var. Öncelikle eksiksiz tüm taraftarlarımızın buraya tıklayarak şikayetini dile getirmesi gerekiyor. Eğer birebir telefon görüşmesi yapmak isteyen ve bu durum adına şikayetini dile getirmek isteyen takipçilerimiz varsa onları da kulübümüzün genel sekreteri Selçuk Rıza İren'e yönlendirelim.

Gelelim sorunlara, sıkıntılara, problemlere.. Türkiye tarihinin ve aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü tarihinin en büyük kupalarına sahip olan basketbol takımımız şu sıralar kulüp adına ciddi bir düzensizlik, ciddi bir başıboşluk ve sahipsizlik yaşıyor. Kıyafetinden, ulaşımına, sponsorundan, yönetilmeme gibi bir duruma kadar her konuda sıkıntı yaşıyor. Engelsiz Aslanlar şu sorunları yaşıyor;

1) Takımın maçlarda giyeceği formaları bile yok. Antreman formalarını andıran bir formaya sahipler ve bu formalarla lig maçlarında mücadele ediyorlar. Büyük olasılıkla önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi ve Kıtalararası Dünya Şampiyonası'nda bu formalarla sahaya çıkacaklar. Bunun yanı sıra takımın ürün tedarikçisi herhangi bir firma yok.

2) Kenar yönetiminin, malzemecilerin ve kenarda bekleyen oyuncuların üzerine giyebilecekleri tek tip bir eşofman yok. Daha doğrusu takımın kendisine ait, karşıdan bakıldığında Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı olduğunu ifade eden kıyafet yok. Futbol takımının eski eşofmanları kullanılıyor.

3) Takımın ulaşımını sağlayacak otobüs yok. Yalnızca sandalyeleri taşıyan bir araç var. Onunda yakında miladı dolacak, zaten duyduğumuza göre son derece döküntü, eski model bir araç. Bu araç aynı zamanda kadın ve erkek basketbol takımında da malzemeleri taşımak aracılığıyla kullanılıyor. Engelsiz Aslanlara ait herhangi bir ulaşım aracının olmaması, oyuncuların ve kenar yönetiminin kendi araçlarıyla salona-antremana gelmesi, deplasmanda bile kullanacakları ulaşım araç yok.

4) Müzesinde 2 Şampiyonlar Ligi, 2 Kıtalararası Şampiyonluk kupası bulunan takımımızıın sponsoru yok. Elbette sponsoru olmak zorunda değil ama bu takımın giderlerini az-çok karşılamaya yetecektir. Hemen hemen ligde forma giyen tüm takımların giyim sponsoru bulunuyor. En azından adam gibi formalar ile mücadele ediyorlar. Peki Engelsiz Aslanlar bunu haketmiyor mu?

FCN Blog olarak bu yazıyı okuyan tüm takipçilerimizi, yukarıdaki durumu kabul etmeyenleri, Büyük Galatasaray taraftarını, yeryüzündeki Galatasaray'a gönül veren herkesi BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ !

1 yorum:

Adsız dedi ki...

yönetimimiz muhteşem değilmi?

Blog Widget by LinkWithin