2 Ocak 2011 Pazar

Eskişehirspor Taraftarından Bir İlk

17-18 Eskişehirspor taraftarı dün gece yılbaşını kutlamak adına Eskişehir Atatürk Stadının yolunu tutar ve yaptıkları şov ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirir. Olayın fotoğrafı yukarda, organizasyon ile ilgili bilgiler felsefesiz.blogspot.com blogundan alınıp aşağıya yapıştırılmıştır, meşalelerin yanış anı da videoda...
Takım aşkı böyle olsa gerek, tebrikler arkadaşlar...
Yılbaşını dışarda geçirmeyi sevmeyen, evde kafasına göre takılan ve hatta bu günü umursamayanların da içinde bulunduğu 17-18 Eskişehirsporlu 2011'e stadyumda girdi.

4-5 gün önce başlayan ve dün yapılan son provayla tamamlanan çalışmalar sonucunda Türkiye'de yapılmadığını bildiğimiz birşey yapmaya çalıştık. Dünya tribünlerinde (bir elin parmaklarınnı geçmez) gördüğümüz bu görüntüyü ortaya çıkarır mıyız diye düşündük, 2 prova sonrasında 3. yapışımız bu izlediğiniz görüntüydü.Üstelik sadece meşale değil 4 farklı maddeyle uyguladık.(flash efekt, roma kandili, volkan ve meşale)

Maddi kaynak koreoESES bütçesinden karşılanmıştır.(Bu yapılan da bir koreografidir, yüksek derecede uyumluluk gerektirir.)

Çok gizli tuttuk, can ciğer arkadaşlarımıza bile söylemedik bunu.Son gün geleceği kesin olanlara meşale yakılacağını söyledik ve farklı meşale ile gelenlerin meşalelerini yaktırmadık düzgün olsun diye.

17-18 kişiydik, 1 kişi bile eksik olsa tam anlamıyla olmayacaktı belki ama ne 1 eksik ne de 1 fazlaydık.

Stada gelenlerin yarısından çoğu ne yapılacağını bilmiyordu ancak yine de güzel organize olundu ve istenilen görüntü ortaya çıktı.

Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin